Coffee City – Warsaw

Warszawa – jedni ją uwielbiają, inni unikają. Ja uważam, że w każdym miejscu można znaleźć coś, co sprawi, że nabierze ono piękna. Za co ja cenię naszą stolicę? Za różnorodność, bo można tutaj odnaleźć bardzo dużo ciekawych miejsc. Oczywiście największym atutem tego miasta jest przeogromna ilość kawiarń! Bo magicznej kawy jest tutaj naprawdę pod dostatkiem, dlatego też mamy ciągle co próbować i odwiedzać. Co więcej Warszawa jest pełna zakamarków, o których wiadomo jest tylko nielicznym, a zazwyczaj te są właśnie najciekawsze. To miejsce idealne do fotografowania, a ponieważ bardzo lubię to zajęcie, to często wybieram się tutaj, żeby ustrzelić kilka ciekawych fotografii.

Ale jak wygląda codzienne życie w Warszawie? Miałam okazję takiego doświadczyć i stwierdzam, że jest to idealne miasto dla młodych ludzi, przeważnie studentów. Nie tylko ze względu na łatwy dostęp do różnych uczelni, pracę itd. Ale mam wrażenie, że Warszawa jest bardzo nastawiona na napływ młodego ducha. Wielość klubów, kin, parków, kawiarń, co chwilę nowe imprezy, koncerty. Cóż możecie stwierdzić, że typowa stolica. Ja jednak mam mocny sentyment do Warszawy i zawsze bardzo mnie ciągnie do tych wszystkich miejsc, w których dopiero zaczynałam swoje licealno-studenckie życie :)

Ale przejdźmy do tematu, który najbardziej nas interesuje, czyli kawa :) W Warszawie na każdym rogu natkniemy się na Starbucks’a, Coffee Heaven, czy inne sieciowe kawiarnie. Poza tym istnieją też bardziej oryginalne lokale z kawą, bardziej pomysłowe, czasem tematyczne. A na ulicy nie trudno spotkać przechodnia z papierowym kubkiem wypełnionym kofeiną :)

Zdecydowanie kilka lat temu Warszawa była moim miastem marzeń, dopóki nie odwiedziłam Trójmiasta i Londynu :) Teraz moje serce zdecydowanie należy do tych miast, jednak Warszawa zawsze pozostanie miejscem, do którego bardzo chętnie wrócę i wypiję smaczną kawę :)

Sara

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>