Mały Paryż w centrum Poznania

W ostatni weekend udało mi się po raz pierwszy odwiedzić Poznań. Wszystko z powodu odbywającego się tam koncertu z cyklu „Męskie granie”. Wypad udał się w 100%. Dopisało towarzystwo, pogoda, zarezerwowany hostel i oczywiście muzyka. Szczerze polecam Wam wybrać się na jeden z takich koncertów. Odbędą się jeszcze w Chorzowie, Warszawie, Wrocławiu i Żywcu. Wprawdzie na każdej z imprez dobrany jest inny skład występujących artystów, ale jestem pewna, że każdy zaprezentuje się świetnie, a atmosfera będzie tak samo dobra, jak w Poznaniu.

Niestety nie udało mi się zbyt wiele zobaczyć, ale centrum Poznania wydało mi się przyjemne i ciekawie zagospodarowane. Sam koncert odbywał się w bardzo klimatycznym miejscu tzw. Starej Gazowni, a jedno z centrów handlowych znalazło swoje miejsce w poprzemysłowym zabytku – browarze.

 

Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym przy okazji nie odwiedziła jakiegoś nowego „kawowego” miejsca. Tym razem jednak już przez podróżą wypatrzyłam na facebooku jedno miejsce – Petit Paris. Moje przeczucie mnie nie zawiodło. Kawiarnio-piekarnia okazała się strzałem w dziesiątkę na dobre śniadanie.

Specjalnością Patit Paris jest pieczywo wypiekane na miejscu – od pszennych bułeczek po pełnoziarniste chleby, wliczając w to oczywiście wszystkie francuskie przysmaki, takie jak bagietki, croisanty czy kanapki Croque Madame i Croque Monsieur. Do tego duży wybór przepysznie wyglądających ciast i deserów, i oczywiście dobra kawa.

Zdecydowałam się na śniadanie petit paris, czyli koszyk różnego rodzaju pieczywa wraz z tacą domowych konfitur i kawą. Wszystko smakowało genialnie, więc znikło do ostatniego okruszka i ostatniego łyka kawy. Cena również okazała się przystępna – 15 zł . Na koniec jeszcze kęs pysznego ciasta marchewkowego i można było ruszać w drogę powrotną.

Jeżeli lubicie powolne, weekendowe (i nie tylko) śniadania, to zachęcam Was do odwiedzenia tego miejsca. Na pewno wyjdziecie zadowoleni.

Adres:

Stary Browar, poziom 0, lokal 10

♥ Mili

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>